Sokak Hayvanları İçin Kışa Hazırlık

Sokak hayvanları toplumumuzun bir parçası ve şehrin, hayatın gerçek birer motifleri. Ne kadar sağlıklı ve canayakın hayvanlar varsa sokakta, o mahallede yaşayan insanlara tanımadan sempati kurmamız gibi bir sevgi aslında bu. Onların bizlere ihtiyaçları var yaşayabilmek için, özellikle de kış aylarında. Ve basit birkaç adımla onların kışı atlatmalarını sağlıyoruz.

Kartondan ve tahtadan küçük barınaklar inşa ediyoruz, su kaplarına vitaminli sıcak sular koyuyoruz, beslenme için il il geziyoruz, ağaç dallarına ekmekler batırıyor ve pet şişelere buğday koyarak ağaçlara asıyoruz ve elimizden geldiğince bu ve bu gibi çalışmalara çok önem veriyoruz.

Barınak Besleme Noktaları ve Battaniye Çalışmaları

Her gün hepsine mama yetiştiremeyebiliriz, elimizden geldiğince kasaplardan gün sonu etlerini alarak canların karınlarını doyuruyoruz.

Barınak şartlarında yaşamak zorunda olan canları da unutmamak gerekiyor. Onlar da üşüyüp aç kalabilir, destek çıkmak çok önemli. Zira belediyelerin sizin sokağınızdaki hayvanların rahatsızlık ve barınma konularına da yardımcı olması gerekiyor. Bu konuda sürekli uyarılarda bulunuyor ve takipçisi oluyoruz.

Belediyelerden de kedi-köpek yuvaları konulmasını talep ediyoruz ve bizimle birlikte olan veya olmak isteyen arkadaşlarımızı bu konularda sürekli bilgilendiriyoruz.

Kadına Şiddete Farkındalık

Ankara Doğayı ve Hayvanları Koruma Dergisi olarak kadına yönelik şiddetin önlenmesi adına hayata geçireceğimiz projeleri bir bir planlamaya başladık. Şiddet gören kadınların sonuna kadar arkalarında olacağız. Merkezlerimizde psikologlarımız, hukukçularımız olacak. Merkezlerimizde sağlam aile temellerinin oluşması için aile terapistlerimiz de olacak. Bunun hazırlıkları içindeyiz. Yaşanan olaylar çerçevesinde projelerimizi daha da hızlandırdık. Biz farkındalık oluşturmak için dergi personelimiz ile birlikte startı verdik. Dayanışma merkezi dışında kadına karşı şiddetle ilgili eğitim ve seminerlerimiz de devam edecek. Okullarımızla yapacağımız işbirliği ile bu farkındalığı yaratacağız. Biz artık hiçbir kadının öldürülmesini, şiddete maruz kalmasını istemiyoruz.

BCF Theme By aThemeArt - Proudly powered by WordPress.
BACK TO TOP